Konsekwentne postępowanie nauczyciela może w znacznym stopniu pomóc uczniom z autyzmem i sprawić, że poczują się swobodnie. ~ Claire Bullock

W ciągu każdego dnia spędzonego w szkole osoby autystyczne muszą się zmierzyć z wieloma nieprzewidzianymi sytuacjami i zmianami – spotykają różnych nauczycieli, z których każdy mówi innym tonem głosu, stosuje odmienne metody nauczyciela i utrzymania ładu w klasie, a w poszczególnych salach ławki są różnie ustawione. Ponadto muszą sobie poradzić z zachowaniami rówieśników i mimo czynników rozpraszających wykonać swoją pracę. Dla wielu z nich jest to przytłaczające doświadczenie postępując w sposób konsekwentny podczas lekcji, sprawcie, że sytuacje w szkole będą dla tych uczniów bardziej przewidywalne i zarazem mniej stresujące.

Nie możecie i nie powinniście w taki sam sposób podchodzić do wszystkich aspektów nauczania, ponieważ osoby autystyczne muszą przystosować się, a pozostała część klasy potrzebuje urozmaicenia. Poniższa lista pozycji zawiera efektywne metody zachowania konsekwencji.

Subskrybcja

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s