Reklamy
Reklamy
kingfisher.page
Reklamy

Ćwiczenia w dogadywaniu się ze sobą

Ciało i umysł – para na dobre i na złe

Pamiętasz sytuację, kiedy zdarzało ci się skakać z radości? Albo czuć takie przyjemne mrowienie w brzuchu przed jakimś miłym dla ciebie momentem, jak impreza urodzinowa lub rozpakowanie wymarzonego prezentu? Być może pamiętasz też mniej przyjemne momenty, kiedy nie mogłeś zasnąć albo brakowało ci apetytu przed trudnym sprawdzianem?
Takie sytuacje pokazują, jak świetnie zgraną parą jest nasze ciało i umysł. One zawsze ze sobą współpracują i wzajemnie się wspierają. W psychologii tę relację między psychiką i ciałem opisuje psychosomatyka, czyli dziedzina wiedzy tłumacząca, jak czynniki psychiczne wpływają na nasz organizm.
Skoro już wiesz, że twoje ciało i umysł to taki zgrany duet, warto tę wiedzę wykorzystać, by lepiej poznać siebie i radzić sobie w trudnych sytuacjach, na przykład w chwilach stresu. Jak to zrobić?

#mindfulness
 

Ćwiczenie

Przypomnij sobie ostatnią stresującą sytuację ze swojego życia. Może był to występ przed publicznością lub niezapowiedziana kartkówka. Popatrz na ilustrację z sylwetką i zaznacz, w których miejscach twojego ciała schował się wtedy twój stres. Jakie sygnały wysłało twoje spięte ciało? Może czułeś ucisk w żołądku, pociły ci się ręce albo serce mocniej biło?

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #wskazówki #ZA #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm


Reklamy

Reklamy

Jedna odpowiedź do „Ciało i umysł – mindfulness dla dzieci”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: