Reklamy
Reklamy
kingfisher.page
Reklamy

Czy wiesz, że są 3 różne rodzaje, czy też podtypy ADHD?

Oto ich nazwy: podtyp z przewagą nadruchliwości i impulsywności, podtyp z przewagą zaburzeń uwagi i podtyp mieszany.

Jeżeli zdiagnozowano u ciebie ADHD, to na pewno masz któryś z tych trzech podtypów. Dlaczego to jest ważne?

Otóż kiedy znasz swój rodzaj ADHD, masz szansę dokładnie się dowiedzieć, jak ADHD wpływa na ciebie i na twoje życie. A dzięki temu zorientujesz się, jakich narzędzi ci potrzeba, żeby dobrze sobie radzić.

Twój lekarz pomoże ci ustalić, jaki podtyp ADHD występuje u ciebie i jak bardzo ADHD wpływa na twoje życie – tylko troszkę umiarkowanie czy mocno. Może jeszcze nie znasz odpowiedzi na te pytania, ale to nic nie szkodzi. Lekarz ustali to wspólnie z twoimi rodzicami.

Lubię sobie wyobrażać 3 rodzaje ADHD jako zwierzęta. Zapoznaj się z poniższymi opisami i zastanów, czy rozpoznajesz u siebie cechy któregoś podtypu.

Poprzedni:

Żwawy koliberek i podtyp z przewagą nadruchliwości i impulsywności

Jest to rodzaj ADHD występujący u dzieci najczęściej. Takie dzieciaki nie mogą usiedzieć w miejscu, bo uwielbiają się ruszać! Wolą stać niż siedzieć. Ciągle się kręcą, podskakują, wiercą. Słyszą od nauczycieli: „Wiercisz się, jakby cię mówki oblazły!”. Dzieci te bardzo dużo mówią, czasami w szybkim tempie, i są niebywale ciekawskie. Zawsze mają coś do powiedzenia, mogą przerywać innym, a w szkole wyrywają się z odpowiedzią, nie czekając na swoją kolej, i często mają trudności z kontrolowaniem się.

Dzieci nadruchliwe i impulsywne:

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #wskazówki #ZA #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy
Reklama

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: