Reklamy
Reklamy
kingfisher.page
Reklamy

Kacper zezłościł się na panią od polskiego. Dlaczego, dlaczego musi pisać wypracowanie na ten durny temat o miłości? Miłość jest interesująca dla dziewczyn, które oglądają filmy, czytają książki o miłości i tylko myślą, kiedy się ktoś w nich zakocha. Miał jednak świadomość, że pani Głowacka raczej nie przyjmie jego argumentów. Trzeba było zabrać się do pracy…
Kacper postanowił nieco ułatwić sobie zadanie i podpytać różne osoby o to, jak można wyrażać miłość. 
Rozpoczął od swojej starszej siostry. Miał poczucie, że ponieważ Kinga jest zakochana w swoim chłopaku, najlepiej nadaje się do tej rozmowy.

Siostra zmierzyła go pogardliwym wzrokiem, prychnęła, ale odpowiedziała:

– No cóż, można robić wiele rzeczy: spotykać się, obejmować, pisać SMS-y, umieszczać na Facebooku wspólne zdjęcia, dawać prezenty. I wiele innych

– Ble – odpowiedział jej na to Kacper, który nie bardzo lubił takie romantyczne klimaty.

Zagadnął więc tatę, który akurat przechodził przez pokój.

Reklamy

– Trzeba być odpowiedzialnym i opiekuńczym – otrzymał krótką odpowiedź.

No tak, tata z pewnością taki jest – można na nim polegać.

Kiedy Kacper dzwonił do babci, nie wiedział jakiej odpowiedzi się spodziewać.

– No jak? – Babcia była zdziwiona. – Nie wiesz? To przecież ty dajesz mi takie piękne laurki i piękne prace, które udało ci się samemu zrobić. Traktuję je jako wyraz twoich uczuć. Kiedy piekę dla ciebie placek, cieszę się, że będzie ci smakował, podobnie kiedy robię konfitury i wiele innych rzeczy.

„No tak – pomyślał Kacper – zawsze wtedy robi mi się ciepło pod sercem. Ciekawe, co powie mi mama. Nie mam wątpliwości, że mnie kocha, wiedziałabym o tym, nawet gdyby tego nie mówiła”. Mama przytuliła Kacpra – objął ją z całej siły (dobrze, że chłopaki tego nie widzą…).

– Synku, kiedy spędzamy razem czas, coś robimy, to dla mnie ogromna radość – myślę, że to wyraz miłości i przywiązania. Podobnie jak wtedy, gdy zwierzyłaś mi się ze swojego problemu i wspólnie znaleźliśmy na niego radę. Byłam dumna, że mi zaufałeś.

Kacper przestał się złościć na panią od polskiego. Już wiedział, co chce napisać. To wspaniałe, że miłość można wyrażać na tyle sposobów. Poszedł jeszcze, jak zwykle, wyprowadzić psa swojej starszej sąsiadki, pani Krysi. Kiedy weszli do domu, maleńka Muszka zaczęła dosłownie tańczyć koło nóg sąsiadki, merdać ogonem i skakać.

– Tak, tak – powiedziała do niej pani Krysia, głaszcząc jej główkę. – Wiem, że mnie mocno kochasz…

Magdalena Lange-Rachwał

źródło: malecharaktery.pl

Pomyśl o tym, co lubi osoba, którą bardzo kochasz, i narysuj to dla niej. Na pewno bardzo się ucieszy!

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #wskazówki #ZA #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy
Reklama

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: