Reklamy
Reklamy
kingfisher.page
Reklamy

Zakochanie

Zakochanie to stan emocjonalny związany z drugą osobą. Moją sympatią. To stan w którym nieustannie myślę o tej osobie i chciałbym przebywać tylko z nią. Zakochanie często błędnie nazywane jest miłością. Miłość rozwija się w trakcie trwania związku. Kiedy osoby już są razem; wspólnie ze sobą żyją i mieszkają razem.

Sympatia

Sympatia istnieje, gdy uczucia jednej osoby są głęboko rozumiane i akceptowane przez drugą osobę. W języku potocznym „darzyć kogoś sympatią” oznacza po prostu „lubić go bardziej niż innych”.

Co czuję gdy jestem zakochany:

  • czuję lekkość i łaskotanie w brzuchu, tak zwane „motyle w brzuchu”,
  • mam brak apetytu czyli nie chce mi się jeść,
  • nie mogę w nocy spać,
  • potrzebują bliskości z tą osobą

Co robię gdy jestem zakochany:

  • od rana do wieczora myślę o tej osobie,
  • mam utrudnione logiczne myślenie,
  • mam sny związane z tą osobą,
  • mam trudności ze skupieniem, myśleniem o czymś/kimś innym niż ta osoba w której się zakochałem/zakochałam
  • wyczekuję możliwości kontaktu z tą osobą

Co znaczy mieć „motyle w brzuchu”?

Wiele osób zakochanych ma dziwne uczucie, nazywane z angielskiego „motyle w brzuchu” (ang. butterflies in the stomach). Motyle w brzuchu to nerwowość i strach przed nieznanym podwyższają wydzielanie adrenaliny.

Motyle w brzuchu to pozytywny i nieszkodliwy objaw romantycznego zainteresowania drugą osobą. Dobrym sposobem radzenia sobie z nimi jest obranie wygodnej pozycji siedzącej, zrelaksowanie się i wzięcie kilku głębokich oddechów.

Co mogę jeszcze zrobić?

Cieszyć się tym uczuciem i podarować sympatii Walentynkę. Walentynka to laurka, liścik, maskotka lub inna rzecz związana z naszym uczuciem. Walentynki obchodzone 14 lutego to Święto Zakochanych.

Mogę narysować w sercach osobę, którą aktualnie kocham. Może to być ktoś z rodziny lub przyjaciel czy przyjaciółka, również ukochany zwierzak.

Co mogę wtedy powiedzieć?

W stosunku do osób: Bardzo Cię lubię. Podobasz mi się. Podziwiam, to co robisz… Jak się zachowujesz…, Czym się zajmujesz i interesujesz… Wymyśl co byś powiedział. Wpisz lub narysuj to w dymkach.

Co to jest miłość?

Miłość to uczucie – typ relacji międzyludzkich czyli zachowań kochających się osób, które są dla siebie ważne, troskliwe i opiekuńcze. Są wobec siebie w porządku. Kochają się i współpracują ze sobą. Tworzą rodzinę, w której potrzeby i uczucia wszystkich członków są dla reszty ważne. Możemy obdarzać miłością swoją sympatię, rodziców, rodzeństwo, przyjaciół i naszych pupili. Są różne rodzaje miłości.

*Adrenalina towarzyszy nam każdego dnia, a jej wyrzuty do krwi dodają nam energii do działania. Adrenalina to hormon wytwarzany przez nadnercza – to gruczoły znajdujące się nad nerkami. Hormon ten jest nazywany także hormonem strachu, walki oraz ucieczki (3xF – fright, fight, flight).

Symbolem miłości jest serce i kolor czerwony czasem różowy – albo inne kolory.

Pokoloruj serce jakim chcesz kolorem.

W jakiej części ciała może znajdować się twoje zakochanie lub miłość. Pokoloruj człowieczka w tych miejscach lub w inny sposób zaznacz swoje uczucie. Możesz narysować motyle w brzuchu…

źródło: opracowanie własne sylwiaiwan.wordpress.com/autyzmwszkole.com

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #wskazówki #ZA #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy
Reklama

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: