Reklamy
Reklamy
kingfisher.page
Reklamy

Nawiązanie kontaktu z nową osobą w szkole, czy w pracy i właściwe rozpoczęcie rozmowy stanowi dla wielu z nas duże wyzwanie. Każdemu z nas zależy na tym, żeby wywrzeć na rozmówcy jak najlepsze wrażenie i każdy chce, żeby jego pierwsze zdanie nie było ani banalne, ani sztuczne, ani ekstrawaganckie, ani zbyt abstrakcyjne. Jak zatem można dobrze zacząć znajomość?

Jak udała się podróż?

Nawiązanie do tematu z wcześniejszej rozmowy jest możliwe zarówno w przypadku randki, jak i spotkania biznesowego. Możemy powiedzieć: Cieszę się, że udało nam się spotkać. Jak udała się podróż? i łatwo zacząć spotkanie na które nasz rozmówca (o czym wiemy z wcześniejszej rozmowy telefonicznej) dotarł pociągiem. Później można wspomnieć o swoich przeróżnych miłych spotkaniach i rozmowach ze współpasażerami, zapamiętanych krajobrazach lub po prostu ponarzekać na polską kolej. Chociaż marudzenia stanowczo odradzam!

Nawiązanie do tematu aktualnej rozmowy świetnie sprawdzi się na przyjęciach na stojąco, gdy dołączamy dyskretnie do większej grupy osób, która rozmawia na jakiś pasjonujący temat. Jeśli mamy coś interesującego do dodania, można się włączyć i powiedzieć: To bardzo ciekawe, co Pan/Pani przed chwilą powiedział/a. Warto dodać… Jeśli zrobimy swoją wypowiedzią wrażenie, warto się przedstawić. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze.

Jak tam w pracy?

Nawiązanie do faktu z życia rozmówcy jest możliwe, jeśli wcześniej dowiemy się czegoś na jego temat. Właśnie dlatego przed każdym biznesowym spotkaniem należy poczytać o firmie którą ktoś reprezentuje lub o samej osobie z którą się spotkamy. Jeśli ktoś nas rekomenduje na spotkanie, możemy go dyskretnie o różne sprawy podpytać. Warto jednak pamiętać, że na co innego możemy sobie pozwolić, kiedy rekomenduje nas przyjaciel, a na co innego, kiedy robi to nasz partner w biznesie, czy klient. Możemy w pierwszym przypadku zapytać wprost, a w drugim tylko wyczuć sam grunt.

Zdarzają się sytuacje w których należy od razu podać powód rozmowy, bo rozmówca nie jest szczególnie rozmowny. Na spotkaniu biznesowym sytuacja jest prosta i wystarczy powiedzieć: Dziękuję, że zechciał/a Pan/Pani poświęcić swój czas. Zależało mi na tym spotkaniu, ponieważ jestem przekonany, że nasze firmy mogą ze sobą współpracować. Później już tylko argumentujemy tę tezę i wymieniamy płaszczyzny takiej potencjalnej współpracy.

Jaka jest pogoda?

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #wskazówki #ZA #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy
Reklama

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: