Reklamy
Reklamy
Reklamy

Wielki mały łucznik

Wszystko jest kwestią wyobraźni

Jaś był chłopcem, któremu bardzo nie chciało się chodzić do szkoły. Czasem spędzał poranki w lesie: uwielbiał wspinać się na drzewa, lubił też gonić zające. Dziadek podarował mu więc łuk, aby mógł nauczyć się na nie polować.
Chłopiec mieszkał nieopodal zamku księcia Augusta, który bardzo lubił jeździć na polowania. Zawsze przechwalał się upolowanymi przez siebie jeleniami, lisami i niedźwiedziami i uważał się za najlepszego myśliwego w okolicy.


Zdarzyło się jednak pewnego poranka, gdy wyruszył na polowanie z bardzo ważnymi gośćmi, że nie upolował żadnego z licznych zwierząt, jakie napotkał w lesie.


Nie mógł uwierzyć w swojego pecha! Co się stało z jego legendarną celnością? Żadna z jego kul nie dosięgła watahy dzików, za którą niestrudzenie podążał. W drodze powrotnej książę i jego przyjaciele byli w bardzo złym humorze. Wtedy właśnie spotkali małego Jasia z łukiem.
Jakież było ich zdumienie, gdy zobaczyli, że na sześciu drzewach w pobliżu miejsca, gdzie stał chłopiec, namalowane były białe okręgi. Dokładnie pośrodku każdego z nich tkwiła wbita strzała.

August od razu zszedł z konia.
– Gdzie jest twój ojciec? – spytał Jasia, który przestraszył się, że wpadł w nie lada tarapaty. Wszak drzewa należały do księcia!
– On nic o tym nie wie, panie, pracuje od bladego świtu. To wszystko wyłącznie moja wina!
Książę August nic nie odpowiedział. Podszedł bliżej i przyjrzał się uważnie każdej z tkwiących w drzewach strzał. „Bez wątpienia”, pomyślał, „ten dzieciak jest wyjątkowy”.
– Proszę o wybaczenie, panie. Obiecuję, że poniosę każdą karę za to, że strzelałem do pańskich drzew. Chciałem tylko poćwiczyć…
– To ty do nich strzelałeś? – spytał chłopca książę.
– Tak… Ukarzesz mnie, panie?
– Dlaczego miałbym cię karać? Gratuluję, chłopcze! Nawet ja nie umiałbym trafić w sam środek tych okręgów. – Uśmiechnął się. – Kto nauczył cię strzelać z łuku? Chcę poznać twojego mistrza!

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #premium #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #SylwiaBagińska #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy
Reklama

Reklamy
Reklamy
Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: