Reklamy
Reklamy
Reklamy

Święta na świecie – Polska

Święta w Polsce

W Polsce święta zaczynają się 24 grudnia. Na zewnątrz jest wtedy 0 stopni albo jeszcze mniej i są całkiem spore szanse na śnieg. Zwłaszcza w górach – tam śnieg i stoki narciar skie ciągną się po horyzont.


Prezenty pod poduszką


W okresie przedświątecznym na ulicach pojawiają się światełka, a w wielu domach na
suficie wiesza się kolorowe „pająki”. Przypominają one połączenie żyrandola z pajęczyną, z której zwisają małe bombki i frędzelki. 30 listopada obchodzi się dzień Świętego Andrzeja, który był jednym z 12 apostołów.

Andrzejki

Wieczór poprzedzający ten dzień to andrzejki – czas najróżniejszych gier i zabaw, które mają przewidzieć małżeńską przyszłość uczestników.

Starsze dzieci na przemian ustawiają swoje buty w szeregu i osoba, której but pierwszy dotknie progu, jako pierwsza wyjdzie za mąż albo się ożeni. Inna zabawa polega na przelewaniu gorącego wosku przez dziurkę od staroświeckiego klucza do miski z zimną wodą. Wosk natychmiast tężeje, a jego kształt ujawnia, kim będzie mąż lub żona tego, kto przelał wosk. Może się zdarzyć, że wosk przybierze kształt pierwsze litery imienia albo wręcz twarzy przyszłego małżonka.

Mikołajki


6 grudnia, podobnie jak we Francji i w wielu innych krajach, obchodzi się dzień Świętego Mikołaja. Dzieciom mówi się, że Mikołaj ubrany w czerwone szaty biskupie przyjdzie w nocy, gdy będą spały, i zostawi im prezenty pod poduszką albo w bucie – ale tylko jeśli były grzeczne.

Polska liczy ponad 37 milionów mieszkańców, a stolicą kraju jest Warszawa. Większość Polaków to katolicy.

Ryba w wannie

Karp

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #wskazówki #ZA #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy
Reklamy
Reklamy
Reklamy
Reklama

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: