Reklamy
Reklamy
Reklamy

Dlaczego warto próbować nowych rzeczy? Lekcja dla uczniów ze spektrum autyzmu (plus arkusz)

Czy wyobrażacie sobie świat, w którym wszystko i wszędzie byłoby cały czas takie samo? Cały czas tak samo wyglądacie, tak samo chodzicie ubrani, jecie to samo, jeździcie na wakacje w to samo miejsce, bawicie się cały czas tą samą zabawką… Prawdopodobnie byłoby dosyć nudno, prawda?

Dlaczego lubimy to, co znamy?

Czasami jest tak, że lubimy te same rzeczy – te, które dobrze znamy. 
Na przykład lubimy spać z ukochanym misiem, którego mamy od lat albo lubimy jeździć do babci na wieś, gdzie zawsze czeka na nas ten sam pyszny rosół, szarlotka i ciepły babciny uśmiech. Rzeczy, które znamy wydają się nam bezpieczne, zachęcające. Wiemy, czego możemy się spodziewać.  

Dlaczego boimy się próbować?

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #wskazówki #ZA #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm


Reklamy

Reklamy

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: