Reklamy
Reklamy

Tydzień szkolny 

Co oznacza dla uczniów tydzień szkolny?

Tydzień szkolny oznacza dni, w których odbywają się zajęcia szkolne. Te dni to: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek. Osoby dorosłe często nazywają te dni  roboczymi, ponieważ pracują od poniedziałku do piątku.

Ale są osoby, które pracują również w sobotę i niedzielę, czyli w pozostałe dni tygodnia, czyli weekendy. To mogą być na przykład; lekarze, kierowcy ambulansów, autobusów miejskich, pociągów, piloci samolotów, policja, straż pożarna, służby drogowe i różne inne zawody, których praca jest potrzebna codziennie, niezależnie od pory dnia i nocy. Są osoby, które pracują od poniedziałku do soboty – istnieją różne grafiki pracy osób pracujących przez cały tydzień np. w galeriach handlowych.

W tygodniu szkolnym mogą pojawić się zmiany, czyli dni w których nie uczęszczasz do szkoły. Są to różnego rodzaju święta np. Święta Bożego Narodzenia lub Święta Wielkanocne. Mogą to być również wolne dni związane z obchodami uroczystości narodowych, przeważnie ich data jest zaznaczona w kalendarzu na czerwono np. Święto Niepodległości.

W tygodniu szkolnym mogą pojawić się wolne dni w związku z niespodziewanym wydarzeniem niezaznaczonym w kalendarzu na czerwono. Na przykład usterka hydrauliczna przez co w szkole nie będzie wody w piątek, więc piątek będzie dniem wolnym od zajęć szkolnych. Zajęcia szkolne są odwołane. Nie będzie lekcji w ten dzień. Albo złe warunki pogodowe np. zimowa zamieć lub mróz poniżej 20º C w związku z czym, dyrektor szkoły odwołuje zajęcia np. do poniedziałku. Warunki pogodowe są od nas niezależne. Dlatego, nie możemy przewidzieć dokładnej daty występowania zmian. Nie możemy przewidzieć wszystkich zmian w planie szkolnym. Nie można przewidzieć wszystkich zmian w tygodniu szkolnym.

#historyjkaspołeczna#samoświadomość#ASD#zaburzeniapokrewne

®Sylwia Iwan

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #premium #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #SylwiaBagińska #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy
Reklamy

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: