Reklamy
Reklamy
Reklamy

Pierścień z przesłaniem

Nic, co dobre (ani co złe), nie trwa wiecznie

Pewnego dnia cesarz oznajmił swoim doradcom:
– Będę miał najlepszy pierścień na świecie, z największym możliwym diamentem.
Wyrocznia powiedziała mi, że pod kamieniem muszę wygrawerować magiczne zdanie, zaklęcie na czarną godzinę. Pomóżcie mi je odnaleźć!


Przez trzy dni i trzy noce nikt w pałacu nie mógł zasnąć. Każdy chciał, by to jego zdanie najbardziej spodobało się cesarzowi, który był hojnym człowiekiem i umiał sowicie wynagrodzić tych, którzy mu dobrze służyli. Podsuwano mu traktaty astronomiczne, teksty w języku aramejskim i bardzo skomplikowane wzory matematyczne. Zdesperowany cesarz odrzucał je wszystkie: potrzebował zaledwie dwóch-trzech słów pocieszenia! Żaden z mędrców nie był w stanie ich odnaleźć.
– Panie, nie wiem zbyt wiele i jestem tylko prostym rolnikiem – wtrącił się pewien starzec – ale czasem prawdziwa wiedza bierze się z wieku, a nie z intelektu. W swoim długim życiu poznałem wielu ludzi, którym przytrafiły się straszne rzeczy. Sam straciłem wiele zbiorów, poznałem też pasterzy, którym wilki zabiły całe stada…


Cesarz zainteresował się tym, co mówił do niego starzec. Ten zaś ciągnął:
– Najlepsze, co mi się przytrafiło, to wizyta pielgrzyma, któremu dałem jedzenie i posłanie. Następnego ranka odpłacił mi się za gościnność, zostawiając wiadomość, która później pomagała mi znosić wszelkie przeciwności. Mogę ją wam dać, ale musicie ukryć ją w pierścieniu i przeczytać wyłącznie wtedy, gdy znajdziecie się w sytuacji bez wyjścia, gdy wszystko inne zawiedzie.

Powiązane bajki:

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #premium #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #SylwiaBagińska #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy
Reklama

Reklamy
Reklamy
Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: