Reklamy
Reklamy
Reklamy

Święta na świecie – Święta w Niemczech

W Niemczech ważne są zarówno 24, jak i 25 grudnia. Temperatura wynosi wtedy około 0 stopni i raczej nie ma co liczyć na białe święta. Tylko w Alpach i na innych obszarach górskich szczyty są ośnieżone, a na stokach szusują narciarze.

Niemcy wynaleźli choinkę


I choinka, i wieniec adwentowy, i adwentowy kalendarz to niemieckie wynalazki. Już w szesnastym wieku Niemcy zaczęli dekorować świerki papierowymi wycinankami, świecącymi paskami i jabłkami. Był to jednak luksus, na który stać było nielicznych, i dopiero 300 lat później tradycja rozpowszechniła się na dobre. W tym czasie jabłka zostały zastąpione czerwonymi bombkami, a na gałązkach pojawiły się zapalone świeczki.

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #premium #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #SylwiaBagińska #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy
Reklamy
Reklamy
Reklamy
Reklama

Reklamy
Reklamy
Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: