Reklamy

Konflikt pokoleń
Czytam, obserwuję, udzielam wsparcia i czasem też sugeruję niewielkie zmiany po to aby kobietki, matki miały otuchę i czuły się zwyczajnie potrzebne i zrozumiane w całym tym chaosie informacyjnym.
Jednak co najbardziej zaskakuje ?
Najbardziej zaskoczona jestem brakiem szacunku i zrozumienia miedzy ” młodymi” a „starymi” reprezentantkami naszej matczynej populacji.
Dużo się zmienia, jest dużo „łatwiej” techniczne żyć. Mamy dostęp do całego wachlarza ” produktów” dla dzieci. Książek, poradników… cuda można powiedzieć. Dlatego podziwiam wszystkie „starsze” ode mnie stażem kobiety, które bez tych wszystkich gadżetów wychowały, wykształciły swoje dzieci i są bardzo skromne przy tej całej otaczającej nas machinie marketingowej.
Obserwuję też trendy typu „co ty możesz wiedzieć teraz o dzieciach skoro masz już starsze dzieci. Zazdroszczę ci bo już masz to za sobą… ale jak ty to zrobiłaś?

Zrobiłam tyle ile mogłam. Na miarę swoich możliwości i czasów w których żyłam i okoliczności jakie sprzyjały bądź też utrudniały.
Przeszkody, wyzwania. Upadki i małe sukcesy.

Dzieci rosną a my nabywamy doświadczenia.
Uczymy się od ” młodych” i „starych” bo mamy z czego czerpać. Mamy z czego brać przykład i mamy inspirację. Więc nie dzielmy się w tej całej naszej filozofii. Budujmy naszą wspólną nowa jakość macierzyństwa opartej na współpracy międzypokoleniowej.
Bądźmy dla siebie dobre. Bez względu na wiek.
Bez względu na czasy w których żyjemy.
Nie mamy lekko. Nie mamy ani lepiej ani gorzej.
Mamy inaczej 💝.

AspieZAklinaczka 🍃

Wszystkiego dobrego AspieMamy 💝
Zapomnialam dodać AspiePozytywni 🌈.

#mikilittleaspie

Reklamy
Reklamy

#arkusz #ASD #Asperger #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #wskazówki #ZA #zabawa #zabawy #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s