Reklamy
Reklamy
Reklamy

Perełki od Agnieszki Iwaszkiewicz

„Zaklęty

Mieszka we mnie istota

o ciepłym usposobieniu.

Szepcze cicho do ucha

słowa pełne czułości.

Nie mogę posłać ich dalej,

bo moje usta milczą

przeklęte od urodzenia.

Dlatego nie możesz

skosztować tej wspaniałości

i poznać

mojego serca pełnego miłości.”

autor Adam Siłkowski

„Nastoletni, niewerbalny, autystyczny Adam. Ogólnie jego funkcjonowanie można śmiało określić mianem głębokiego autyzmu, gdyż nie jest samodzielny, nie mówi, nie ma kontaktu wzrokowego, jest hiperaktywny i pochłonięty przez zachowania stereotypowe. Mimo tych wszystkich ograniczeń jest człowiekiem bardzo ciekawym świata i otwartym na nowe doświadczenia. Kocha podróże, uwielbia przebywać wśród ludzi i rozmawiać z nimi. Nie boi się wyzwań i jest niesamowicie zmotywowanym chłopcem, każdego dnia stara się pokonywać własne ograniczenia. Marzy o prawdziwej przyjaźni.”

Rozdział 12 – fragment

    „Jak wyrazić to wszystko, z czym przyszło nam żyć, abyście zobaczyli w nas ludzi, którymi naprawdę jesteśmy? Z całym tym bagażem, jaki dźwigamy, to dla was bardzo trudne, ale nadal możliwe. Proszę was tylko o to, żebyście otworzyli się na nas, jak na istoty rozumne i odczuwające. A nie jak na dziwaków, którym trzeba tylko współczuć i zepchnąć na margines społeczeństwa. Pokonujemy własne granice po to, aby doświadczyć choć trochę akceptacji z waszej strony.

    Tak trudno nam dostrzec swoją wartość, gdy świat nas odpycha. Mamy w nim swoje miejsce, tak jak i wy. Nikt z was nie spieszyłby się do specjalnych ośrodków, w których my również nie chcemy przebywać, ale wielu z nas jest tam umieszczanych. Wiem, że nie rozumiecie naszego zachowania, my także go nie rozumiemy, ale tacy też jesteśmy. Małe dzieci biegają, krzyczą na całe gardło, a my machamy rękami, buczymy, chichoczemy i nie możemy na was spojrzeć, choć bardzo tego pragniemy…”

oczamiautysty.pl

Oczami Autysty – Książka „Oczami Autysty”

Agnieszka Iwaszkiewicz

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #premium #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #SylwiaBagińska #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy

Reklamy
Reklamy
Reklamy

Jedna odpowiedź do „Zaklęty”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: