Reklamy
Reklamy
Reklamy
Reklamy

Czy kiedykolwiek zaprzątnęły twoją uwagę roje mrówek biegających w kółko po ziemi, pozornie bez ładu i składu? Po chwili zaczynasz dostrzegać w ich krzątaninie jakąś logikę, widzisz jak poszukujące pożywienia robotnice tworzą ścieżki którymi podążają inne mrówki znosząc pożywienie i materiał budulcowy do swego siedliska. Dobrze zorganizowane mrowiska zamieszkują miliony mrówek. Wszystkie współpracują w utrzymaniu i przetrwaniu swojej kolonii tworząc skomplikowaną strukturę społeczną często porównywaną ze społeczeństwem ludzkim.

Owady społeczne Materiał do prowadzenia lekcji zdalnych:

Zabawa budzi w dzieciach zachwyt nieprawdopodobnymi osiągnięciami mrówek. Obecnie znamy ponad 12 tysięcy gatunków mrówkowatych i wciąż odkrywane są kolejne. Mrówki występują na całym świecie w najróżniejszych środowiskach przyrodniczych. Są wśród nich gatunki wszystkożerne, roślinożerne, drapieżniki i padlinożerne. Należą do najskuteczniej radzących sobie gatunków na ziemi.

Zabawa polegająca na chodzeniu zbliża do siebie dzieci w grupie, uczy pracy w zespole i współżycia z innymi ludźmi, dzięki niej dzieci rozwijają umiejętność koncentrowania się. Skłaniając dzieci do wejścia w rolę innego gatunku i spojrzenia na świat jego oczami wzmaga w nich ciekawość świata i wyobraźnię, pogłębia więź z przyrodą.

Przygotowania


Reklamy
Reklamy
Reklamy
Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: