Reklamy
Reklamy
Reklamy

Przykłady oceny opisowej – klasa III, I semestr

Wersja krótka, bez języka nowożytnego.

Oceny opisowe i ocenianie w edukacji wczesnoszkolnej stanowią przedmiot komentarza w nowej podstawie programowej t.j. obowiązującej od roku szkolnego 2017/2018 w klasach pierwszych.

Różnorodność koncepcji, fakt konieczności sporządzania oceny opisowej w różnych formach (wymiarach), o określonej liczbie znaków np. przy zastosowaniu programów użytkowych sprawia, iż dobór osiągnięć zawieranych w ocenie bywa kłopotliwy nawet dla starszych stażem nauczycieli. Z całą pewnością, ocena opisowa powinna zawierać jednakże odniesienia do wszystkich edukacji.

W klasyfikacji śródrocznej funkcjonują równolegle: wersje dłuższe- bardziej szczegółowe i krótsze, czyli takie, jakie stosowane są przede wszystkim na koniec roku szkolnego. Tu niwelowanie, nawet drobnych przekroczeń ilości znaków w tekście, nie zawsze jest możliwe poprzez regulację wymiaru czcionki.
W niektórych szkołach w klasyfikacji śródrocznej stosuje się np. alternatywnie tzw. karty osiągnięć. Karty te funkcjonują zarówno w postaci tabel, jak i formie opisowej. Zdarza się, iż bywają one dość szczegółowe i posiadają dokładne odniesienia do podstawy programowej oraz programu nauczania.

Reklamy
Reklamy
Reklamy
Reklamy

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: