Reklamy
Reklamy
kingfisher.page
Reklamy

Przyjaźń

Przyjaźń to „bliskie, serdeczne stosunki z kimś, oparte na wzajemnej życzliwości, szczerości, zaufaniu, możliwości liczenia na kogoś w każdej sytuacji” – tak brzmi definicja ze Słownika Języka Polskiego.

Czym jest przyjaźń? Czy zastanawialiście się kiedyś, czy można mieć tylko jednego przyjaciela lub przyjaciółkę? A może wielu?

Dla każdego z nas przyjaźń oznacza coś innego. Często przyjacielem nazywamy kogoś, z kim spędzamy mnóstwo czasu i mamy podobne zainteresowania, pasje lub identyczne spojrzenie na świat. Przyjacielem może być też ktoś, z kim po prostu „dobrze się dogadujemy”, a także pomagamy sobie w trudnych chwilach. Często jest to po prostu osoba, z którą lubimy spędzać czas. Ktoś komu bezgranicznie ufamy i możemy powierzyć nasze sekrety. To osoba, której chcemy wysłuchać i pomóc, kiedy nas potrzebuje.

Arkusz

Przyjaźnie

Wszyscy potrzebujemy przyjaciół. Z przyjaciółmi można się świetnie bawić. Przyjaciele pomagają nam, kiedy potrzebujemy pomocy. Sprawiają, że dzień staje się weselszy. Supermoc empatii pomaga w nawiązywaniu i podtrzymywaniu przyjaźni. Czasami przyjaźń wymaga wysiłku. Trzeba rozważnie dobierać słowa i myśleć o innych. Nie możesz mówić ani robić wszystkiego, co chcesz – musisz brać pod uwagę, co lubi i na co ma ochotę przyjaciółka lub przyjaciel. To wspaniale, jeśli twoja przyjaciółka lub twój przyjaciel lubią to, co ty, i patrzą na różne rzeczy w podobny sposób. Kiedy podrośniesz, nawiązywanie przyjaźni stanie się nieco trudniejsze. Trzeba będzie częściej stawiać się na czyimś miejscu.

Wyczucie czasu

Reklamy
Reklama

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: