Niedziela, 17.09.2017

Kiedy Piotrek był młodszy, na pytanie jak ci minął dzień, odpowiadał – „neutralnie”. Wiedziałam wtedy, że nic złego się nie dzieje. Chociaż, czułam coś tam ukrywał, żebym nie wpadała w dołki jak to onegdaj bywało. To już minęło – i dobrze.

Neutralnie minął kolejny tydzień. Troszkę zapomniałam o Piotrka sprawach i bardziej zajęłam się sobą i zaniedbanym mieszkaniem. Oczywiście brakuje mi bagien, błotniaków i saren i jak zawsze duszę się w tym blokowisku ale mój mózg obecnie zajmuje się organizacją przyziemnych czynności zawieszonych w banalnych zadaniach do wykonania na dziś, rozbijających się między poszukiwaniami kurtki dla Staśka a kolejnym brakującym podręcznikiem dla Piotrka. Skręcamy z pasją szewską ikeiowskie szafki robiąc miejsce w przedpokoju na inne bardzie i mniej istotne rzeczy. Stajemy przed dylematami wyrzucenia kolejnych znoszonych par butów i przetartych niemodnych już marynarek. Ustawiamy, przestawiamy, wymyślamy nowe konfiguracje oszukując stare nudne kwadraty. Na koniec robi się przejrzyście i jasno – niestety na krótko. Po miesiącu znowu wszystko wraca do niechcianej normy przepychu i duszności atakujących nas rzeczy…

Piotrek jest przewodniczącym klasy. Zbiera po lekcjach zapomniane kurtki z niewidocznych wieszaków wciśniętych przewrotnie w rogi klas. Wręcza później zguby uczniom udzielając im nagany. Nieustannie się zgłasza i upomina o niewpisanych ocenach. Obrabia swoją grupę klasową na FB. Proszony, o numery zadań domowych oraz ich rozwiązania chętnie przesyła foty – ale tylko do godziny 21:00, później niedoinformowani przyszli niedoszli informatycy dostaną od niego siarczystą reprymendę i z zadań nici.

2 myśli w temacie “Neutralnie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s