Reklamy
Reklamy
Reklamy
Reklamy

Obręczowa Szafa Grająca

Materiały:

 • Hula-hoop.

Motywacja:

 • Piosenki.

Opis zabawy:

Na początku prowadzący przekłada hula-hoop przez swoją głowę i porusza biodrami dopóki obręcz nie spadnie mu na stopy. Następnie zaczyna śpiewać ulubioną piosenkę dziecka i powtarza ćwiczenie kilka razy. Na koniec entuzjastycznie prosi dziecko, żeby umieściło hula-hoop nad jego głową, jeśli chce usłyszeć kolejną piosenkę w momencie, gdy obręcz ponownie spadnie mu na stopy.

Wskazówka:

Przed rozpoczęciem zabawy zawsze warto zapamiętać kilka prostych piosenek, żeby móc zacząć śpiewać natychmiast, kiedy obręcz dotknie podłogi.

Łaskotki i Turlanie

Materiały:

 • Ręcznik.
 • Zestaw przedmiotów do łaskotania.

Motywacja:

 • Oczekiwanie.

Opis zabawy:

Na początku prowadzący rozkłada ręcznik na podłodze w rogu pokoju i prosi dziecko, żeby się na nim położyło. Sam kładzie się po drugiej stronie sali z torbą wypełnioną przedmiotami do łaskotania. Następnie turla się w stronę dziecka i prosi, żeby poturlało się do niego. Kiedy uczestnicy spotkają się na środku pokoju, dziecko zostaje połaskotane. Na koniec wszyscy turlają się na swoje miejsca i powtarzają zabawę używając innego przedmiotu.

Wskazówka:

Przed rozpoczęciem zabawy zawsze warto ją zaprezentować z pomocą innej osoby, żeby dziecko dokładnie wiedziało, czego się od niego oczekuje w ćwiczeniu.

Ludzka Szafa Grająca

Materiały:

 • 5 fiszek i nożyczki.
 • Mazak i taśma klejąca.
 • Kartonowe pudełko.

Motywacja:

 • Piosenki.

Opis zabawy:

Na początku prowadzący pisze z tyłu każdej fiszki tytuł ulubionej piosenki dziecka albo rysuje przedstawiający ją obrazek i przykleja je taśmą do ściany w zasięgu jego rąk. Następnie przygotowuje pudełko z wyciętą szczeliną, prosi dziecko, żeby wybrało kartę z piosenką i umieściło fiszkę w pudełku. Na koniec prowadzący śpiewa na całe gardło. Wszyscy się bawią, aż zostaną odśpiewane wszystkie piosenki.

Wskazówka:

Zmotywowane dziecko może zgodzić się na śpiewanie piosenek na zmianę. Prowadzący wybiera wtedy fiszkę i wkłada ją do pudełka, a dziecko odśpiewuje całą piosenkę.

Wiwaty Na Okrągło

Materiały:

 • Wiaderko lub pudełko.
 • Piłka siatkowa lub pluszak.
 • Taśma klejąca i pompony.

Motywacja:

 • Koszykówka.

Opis zabawy:

Na początku prowadzący umieszcza wiaderko lub pudełko w rogu pokoju i kilka razy wrzuca do niego piłkę albo pluszaka. Głośno się dopinguje i cieszy za każdym razem, gdy trafia. Następnie prosi dziecko, żeby trafiło piłką do celu, jeśli chce, żeby mu kibicowano. Na koniec prowadzący cieszy się ze wszystkich prób trafienia przez dziecko do kosza i ewentualnie potrząsa pomponami.

Wskazówka:

Przed rozpoczęciem zabawy zawsze warto wyznaczyć na podłodze linię taśmą klejącą, żeby dziecko wiedziało, gdzie dokładnie ma stać podczas rzucania piłką do kosza.

autor: Tali Field Berman, Abby Rappaport

źródło: Baw Się i Rośnij! Harmonia Universalis, Gdańsk 2019

Reklamy
Reklama

Reklamy
Reklamy
Reklamy
Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: