Reklamy
Reklamy
Reklamy
Reklamy

Cele

To ćwiczenie ma na celu pomóc dziecku w odkrywaniu otaczającego je środowiska naturalnego. W trakcie zabawy dziecko będzie zbierać znalezione przedmioty i używać ich do stworzenia dzieła sztuki. To kreatywne i bazujące na sztuce ćwiczenie to świetny sposób, aby dziecko nawiązało więź z naturą – zwłaszcza jeśli nieustrukturyzowana zabawa na świeżym powietrzu przychodzi mu z trudnością.

  1. Wybierz miejsce, które będziecie wspólnie eksplorować. Może to być wszędzie: od podwórka poprzez park, las, po plażę.
  2. Potem pójdźcie tam na spacer, przeżyć przygodę na świeżym powietrzu i znaleźć w przyrodzie skarby, które mogą być wykorzystane do wykorzystania dzieła sztuki (np. liście, kwiaty, patyki, kamienie, skały, szyszki sosnowe, muszle, kamyki itp.).
  3. Teraz wybierzcie miejsce do stworzenia swojego dzieła sztuki. Możecie tworzyć na trawie, piasku lub stole piknikowym.
  4. Porozmawiajcie o tym, co zamierzacie stworzyć korzystając z zebranych elementów. Twoje dziecko może, na przykład zrobić jakąś twarz, mandalę lub scenę zachodu słońca, a nawet zdjęcie rodziny. Niech ma pole do popisu dla swojej wyobraźni!
  5. Podążaj za wskazówkami dziecka, pozwalając mu pobudzić jego wyobraźnię i kreatywność.

Więcej inspiracji:

źródło: M. LaVigne, Play The Therapy…, 2023, boredpanda.com i inni

Reklamy
Reklama

Reklamy
Reklamy
Reklamy
Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: