Dzienniki: Co jest źródłem szczęścia w życiu człowieka?

20150516_121250
foto Piotrka

Sobota, 31.10.2015,

12:02

Piotrek ze Staśkiem pojechali pomagać na cmentarz. W wolnej chwili sprawdzam zeszyty Piotrka…

Język polski, zeszyt, zadanie: „Co jest według ciebie źródłem szczęścia?” Piotrek napisał:

„Źródłem szczęścia może być nawet najmniejsza błahostka, która może wzbudzić w nas chociaż minimalną ilość zadowolenia. Może tym być zjedzenie ulubionej potrawy, wygranie meczu piłki nożnej w szkole, czy nawet dostanie pochwały od przyjaciela lub chociaż kolegi. Szczęście nie jest proste do zrozumienia, czasami nawet, może wydawać nam się, że ktoś nie ma powodu do nazbyt wesołego zachowania. Mimo to, czym mogłoby być, życie bez szczęścia? Niektórym mogłoby się wydawać, że ludzie zbyt często się cieszą, ale jednak tak powinno być.” – Piotrek (spektrum autyzmu, II klasa gimnazjum).

Wzruszenie.

4 myśli w temacie “Dzienniki: Co jest źródłem szczęścia w życiu człowieka?

 1. https://keepchoosingconsistency.files.wordpress.com/2013/03/tumblr_m9p679ry2x1rtw2llo1_400.jpg – rysunek z http://keepchoosingconsistency.com/tag/major-depressive-disorder/ .

  Serotonina + noradrenalina + dopamina. Cała reszta to technika. Można łykać paroksetynę i bupropion, można jeździć na rowerze, można penetrować różne dziury (patrz: https://666rem.wordpress.com/2015/11/01/sa-bunkry-wiec-jest-zajebiscie/ ). Ale wybór metody to problem techniczny, nie filozoficzny.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Zgadzam, się że wybór metody to problem techniczny. Ty już wybrałaś, Piotrek chyba też, chociaż tu sprawa nie jest prosta (dorasta), ja wciąż poszukuję. A recepta rysunkowa zawsze się przyda gdy dopadnie nas Pan Smutas 🙂

   Polubienie

 2. Wzruszyłam się, naprawdę pięknie i prawdziwie Piotr powiedział czym może być szczęście… Mój syn (ZA) ostatnio powiedział, że jest szczęśliwy, bo ma wreszcie w nowej szkole i klasie grupkę osób, które nie pogardziły cukierkami, gdy ich częstował… taki drobiazg…

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s