Kiedy ubiegać się o nauczyciela wspomagającego?

Pytanie: Rodzice ucznia z pierwszego etapu edukacyjnego, objętego kształceniem specjalnym z uwagi na niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim w szkole i klasie ogólnodostępnej, chcą wystąpić do dyrektora szkoły o nauczyciela wspomagającego dla swojego dziecka. Czy istnieje taka możliwość, jaka jest podstawa prawna? Odpowiedź: Zatrudnienie nauczyciela wspomagającego w przypadku opisanym w pytaniu jest możliwe za zgodą organu prowadzącego (§ 7... Czytaj dalej →

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑