Reklamy
Reklamy

Monzter_Artwork_05__880

Wczoraj, poniedziałek, 18.01.2016

Cudownie. Jesteśmy mistrzami w produkcji jedynek. To, że Piotrek uczył się niemieckiego w ubiegłym tygodniu, nie oznacza, że nie dostanie kolejnej pały. Problem jak zwykle tkwi w tym, że nie wiadomo czego się uczyć. Sprzeczność informacji. Piotrek nie zawsze trafia, zwłaszcza gdy trzeba zaliczyć zaległe sprawdziany albo kartkówki. Tu moja intuicja, też zwykle się wykłada. Znamy to z podstawówki.

Nasz super system kartek A4 wygrałby, gdyby tylko treść była właściwa; nie ten dział tylko wcześniejszy – porażka. Ale mamy w sobie spokój i po wykryciu błędu i pojawieniu się kolejnej jedynki, poprawieniu ostatniej kartkówki z 1 na 2 oraz niepoprawieniu sprawdzianu – wiemy już (albo mamy nadzieję, że wiemy) czego się nauczyć, zatem całą procedurę kartkową (opisaną w poprzednich Dziennikach) – zaczynamy od nowa. Mając nadzieję, że nie ucierpią inne przedmioty na, które po prostu nie wystarczy czasu.

Piotrek się wkurza – nie lubi pomyłek. Mówi, że nie pójdzie jeszcze raz na wyrównawcze poprawiać, bo to głupio i już to robił. Tłumaczę mu , że makroekonomię na studiach zaliczaliśmy ze studentami 10 razy – i nikt nie robił z tego większych problemów. Całe życie polega na ciągłym poprawianiu. Lepiej poprawiać błędy po sobie niż po innych – zaczęłam kolejny swój nudny wykład, na co Piotrek – Ty gorzej się uczyłaś ode mnie. Więc nie powinnaś cię wymądrzać. To prawda ale co jeśli lubię mieć rację?

Piotrek: – Ty nawet nie znasz niemieckiego!

Ja: – Naturalnie, ale za moich czasów – nie trzeba było nic umieć, żeby np. pracować w Urzędzie Miasta lub w ZUS- ie. Wystarczyło mieć tam kogoś z rodziny. To był system produkowania nieuków za co pokutuje wasze pokolenie, w każdej możliwej dziedzinie. Teraz wreszcie liczą się umiejętności. Więc kochanie, szykuj się do sprzątania ulic lub mycia kibli. Chociaż z zamiataniem u ciebie też słabo. To raczej CV w stronę WC, proponuję.

Piotrek: – Bardzo śmieszne, ja zostanę twórcą gier.

Ja: – Jak na razie to w nie grasz, a nie tworzysz.

Piotrek: Od czegoś trzeba zacząć.

 


Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: