Reklamy

autyzmwszkole.com

Wiedza zawarta w dwóch subskrypcjach: Dostęp Premium 10 zł i Subskrypcja miesięczna 6 zł oraz

eBooki i pakiety lekcyjne
Reklamy

Oglądając wczoraj TV reportaż o urzędniczkach NFZ skarżących się na mobbing w pracy, pomyślałam, że moje życie to jeden wielki mobbing. Doświadczam go nie tylko w pracy ale od całej reszty Świata! Pani urzędniczka opowiadała z płaczem o dramacie swojej pracy; złym traktowaniu, wykorzystywaniu, zastraszaniu i poniżaniu przez bezdusznego szefa . . .

Przepraszam ale wcale mi tej pani nie szkoda. Pani ani reszty pracowników NFZ. Mam gdzieś wasz mobbing, pozagryzajcie się nawzajem. Wasz mobbing to nic w porównaniu do tego co wy nam fundujecie na co dzień. Nie szkoda mi cię droga pani bo ty za tą pracę dostajesz dobre wynagrodzenie. To wynagrodzenie pochodzi między innymi z moich podatków a ja droga pani z waszej pracy nie mam nic. Nic. Choć powinnam jak w innych cywilizowanych krajach czerpać garściami. Wy na temat autyzmu nie wicie nic a moją składką zdrowotną nie gardzicie. Jestem matką autystycznego chłopca, który walczy by utrzymać się w normalnej szkole. To czy nam się uda zależy tylko od nas – czy to nie mobbing!

Nie leczycie mi syna bo nie potraficie a doczytać wam się nie chce, czy to nie mobbing ! Za specjalistów i wszelkie terapie płacę ze swojej kieszeni bijąc się z myślami i z ciągłą niepewnością czy wybrałam właściwie bo efekty tych terapii „mierzę” sama, czy to nie mobbing! Przez waszą niewiedzę musiałam przestudiować całą neuropsychologię dziecka od budowy mózgu do Freudowskiej psychoterapii i jeszcze dalej by móc ćwiczyć przez sześć lat mowę syna i wiedzieć kiedy robić przerwy by mi się nie przemęczył, czy nie spotkał mnie mobbing! Czytając wyznania waszego pracownika, tu cytuję: „To było trudne wyzwanie, ponieważ musiałem w ciągu kilku dni opanować wiedzę na temat chorób serca, zawałów i ich leczenia i dyskutować na ten temat w gronie osób lepiej wykształconych i doświadczonych. . . „[GW Nr86.8419, wtorek 14 kwietnia]. . . „Składaliśmy wnioski o zatrudnienie[dodatkowych osób], ponieważ pracownicy gonili resztkami sił . . .”[GW]. Chyba się rozpłaczę. Panowie dostają za to wynagrodzenie i jeszcze dodatkowych pracowników. So What? A ja musiałam w parę dni podjąć decyzję bez niczyjej pomocy, czy podawać dziecku drogie leki stymulujące pracę mózgu, o których istnieniu a także działaniu nic nie wiedziałam. Musiałam  w jeden dzień opanować wiedzę o wpływie farmakologii na mózg małego dziecka a stawka była wysoka bo dotyczyła funkcjonowania mojego syna w społeczeństwie. Bo przecież w Polsce nie leczycie lekami autystów tylko wmawiacie ich rodzicom, że takich leków nie ma. Rozumiem musielibyście je refundować a przy takiej galopującej liczbie nowych „przypadków” byłoby to dla was bolesne. Czy to nie mobbing! Wczoraj odebrałam telefon od pielęgniarki z mojej przychodni, że Piotr ma się stawić na zaległe szczepienia. Dlaczego w tym kraju się nie wie, że autystów nie wolno szczepić; ani autystów ani wszystkich innych dzieci „dotkniętych” neurologicznie. W przypadku Piotrka zakłuci lub uszkodzi to co z trudem odbudowaliśmy drogimi i bolesnymi lekami białkowymi. Teraz kombinuję jak nie zapłacić kary za decyzję o losie swojego dziecka w demokratycznym kraju. Przecież jak po szczepieniu jego mięśnie zwiotczeją a umysł spowolni. To przecież nie zaliczą tego do powikłań poszczepiennych bo by musieli wypłacić mi odszkodowanie. Czy to nie mobing! Wciąż walczymy by Piotrek utrzymał się w normalnej szkole. W podstawówce cały czas sugerowano nam przeniesienie do innej, najlepiej specjalnej placówki. Wychowawczyni w pierwszej klasie udowadniała mi jak bardzo mój syn nie nadaje się do normalnej szkoły wzywając co drugi dzień na rozmowę do szkoły – czy to nie mobbing! Teraz w gimnazjum mój syn jest często tak jak nasza biedna pani z NFZ nękany, zastraszany, poniżany, ośmieszany i bity. Jak to nazwiecie – mobbing! Czy wciąż niedoinformowana lekarka w przychodni pakująca mojemu dziecku we wczesnym dzieciństwie antybiotyki na kaszel zamiast już dawno wysłać nas do pulmonologa i leczyć pulmicortem a nie „uszkadzać” już „uszkodzony” układ odpornościowy. Czemu autystów nie leczy się kompleksowo, przecież przeziębienia i alergie to drugie imię tej choroby. Czy to nie mobbing! Czy to, że Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w moim mieście nie ma poięcia o autyzmie i zabiera nam tylko niepotrzebnie czas. Mobbing! Fakt, że za wszystkich lekarzy i terapeutów muszę płacić z własnej kieszeni bo ci darmowi się nie nadają- czy to nie mobbing! Czy to, że mój syn wstaje o pół godziny wcześniej niż jego rówieśnicy „bierze” inhalację z pulmicortu „załatwionego” przez kumpla astmatyka bo nam jak twierdzi przychodnia się nie należy. Później jedzie z ojcem na zastrzyk. Dawka jest duża a iniekcja bolesna – drogi lek na stymulację mózgu. Dopiero po tych zabiegach może iść do szkoły. Czy to nie mobinng! Co go spotka dzisiaj w szkole – mobbing! To, że w akcie desperacji zaczęłam hodować szczury bo jak wyczytałam ich „mowa” to też ultradźwięki tak jak „mowa” delfinów, które się właśnie tymi dźwiękami porozumiewają i leczą uszkodzone mózgi dzieci, a na którą nigdy się nie załapiemy bo nie należymy do żadnej fundacji. Czy to nie mobbing!

Niech mi ta pani z NFZ nie płacze, że musi po osiem razy dziennie poprawiać teksty na życzenie wrednego szefa, ja swoje teksty na darmowym blogu poprawiam po piętnaście razy bo pisarz ze mnie marny – a rodzice wciąż pytają. Pani dostaje za swoją pracę dobre wynagrodzenie w budżetówce. Ja mogę jedynie podpytać na fejsie innych autystów co robić dalej z synem. Natomiast szans na realizowanie się z moimi pasjami w nowej lepszej pracy – nie mam. Bo ten czas zabrałabym choremu Piotrkowi.

Mobbing tej pani to przejażdżka kolejką w parku rozrywki. Mobbing dosięgający rodziców niepełnosprawnych dzieci w Polsce to bagno głupoty, złośliwości, niekompetencji,  i upokorzeń, który nam się nie skończy gdy popłaczemy sobie w materiale telewizyjnym lub tradycyjnie jak co dzień do poduszki.

[Gazeta Wyborcza, wtorek 14 kwietnia 2015,NR86.8419]


2 odpowiedzi na “Mobbing w NFZ a mobbing w życiu dzieci z autyzmem”

  1. Awatar Emila
    Emila

    Czy może mi Pani dać namiary na neuropsychiatre,który leczy Pani syna?Specjaliści w moich okolicach potrafią jedynie przepisywać rispolept.Błagam o pomoc.

    Polubienie

    1. Awatar sylwiaiwan

      Dr H. Flisiak Antonijczuk, Tyniec Mały, ul. Nowa 3 lub NEUROMED – Wrocław

      Polubienie

Dodaj komentarz

Wpisy na stronie

  • Indywidualny Program Wczesnego Wspomagania Rozwoju WWRD dla dziecka ze Spektrum Autyzmu

    Indywidualny Program Wczesnego Wspomagania Rozwoju WWRD dla dziecka ze Spektrum Autyzmu

    Indywidualny program wspomagania rozwoju dla dziecka ze spektrum autyzmu powinien być dostosowany do konkretnych potrzeb i umiejętności. Poniżej przedstawiam ogólny przykład takiego programu, który można…

  • Bańka ASD

    Bańka ASD

    Któż nie lubi patrzeć jak woda z płynem zamienia się w bajkowe, opalizujące kule, które delikatnie unoszą się w powietrzu i znikają na tle nieba?…

  • Lekcja: Świadomy Oddech

    Lekcja: Świadomy Oddech

    Świadome oddychanie, w kontekście naszych dzisiejszych zajęć, oznacza aktywne skupienie uwagi na własnym oddechu i wykorzystywanie go jako narzędzia do poprawy samopoczucia fizycznego i emocjonalnego.…

  • Zajęcia rewalidacyjne dla Uczniów ze Spektrum Autyzmu na Temat Samodzielności

    Zajęcia rewalidacyjne dla Uczniów ze Spektrum Autyzmu na Temat Samodzielności

    Cel zajęć: Rozwijanie umiejętności samodzielności i życia codziennego u uczniów ze spektrum autyzmu. Czas trwania: 60 minut. Materiały: Plansze z ilustracjami przedstawiającymi codzienne czynności, znaczniki…