Reklamy
Reklamy

251998.1.jpg

Często obraz  zastępuje słowo. Milion słów nie wyrazi tego co zobaczymy oglądając obraz…

Przy okazji wydania nowej książki Temple Grandin: „Mózg autystyczny” pozwolę sobie przypomnieć wyjątkowy film oglądany dawno temu jednak wciąż aktualny jeśli chodzi o problemy związane ze zmaganiem się z tym skomplikowanym zaburzeniem. Film tak jak książka jest fascynującą podróżą w głąb autystycznego umysłu i wiedzie przez rozmaite struktury mózgowe osoby „obdarzonej” autyzmem. Tą osobą jest nie kto inny jak nasza ulubiona mentorka, obdarzona niezwykłymi talentami działaczka na rzecz pomocy osób z autyzmem oraz badaczka umysłów zwierząt Temple Grandin.

Historia Temple pokazuje determinację,  zmagania z ograniczeniami, które możemy pokonać tylko dzięki pasji i inteligentnemu wsparciu najbliższych – lektura obowiązkowa dla rodziców dzieci z ASD.

Film „Temple Grandin” wyreżyserowany przez MIck’a Jackson’a zdobywcę trzech nagród BEFTA zabiera nas w niezwykłą podróż „myślenia obrazami”, a jego twórcza wrażliwość wpływa na autentyczność przedstawionych postaci. W roli głównej przekonywująca Clare Danes…


Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: