Farmakoterapia zburzeń autystycznych część 3

Po Gammalonie przyszedł czas na Gliatilin. Nazywałam go tabletką „na uczenie” jak łatwo się domyślić pomagał w zapamiętywaniu i przyswajaniu wiedzy.

Przy podawaniu go po raz pierwszy efekt jest prawie natychmiastowy. Dziecko idzie do przodu jak po spidzie. Zapamiętuje szybciej długie złożone zagadnienia. Wtedy to właśnie jest szansa „wepchać” mu do głowy to co wcześniej się nie zmieściło. Kolejne serie będą pomagać ale nie dadzą już aż tak spektakularnego efektu jak „pierwsze podanie”. Zakładając, że wasze dziecko autystyczne ma „schowany” w mózgu potencjał, o którym jeszcze nie wiecie to może być ten moment kiedy wypłynie czego szczerze wam życzę. Mój syn nauczył się w jeden dzień grać w szachy… Później jeździliśmy na turnieje. Na pierwszym z nich zdobył V kategorię szachową.

Gliatilin (cholini alfosceras)

Wskazania:

Leczenie objawowe i uzupełniające zaburzeń pamięci i funkcji poznawczych u pacjentów z różnymi typami otępienia mózgu. (dawkowanie pomijam, przeważnie 2x dz do 15:00 – tak było w naszym przypadku), skutki uboczne nie występowały u mojego syna, jedynie bezsenność gdy podałam pigułkę po czasie. Bardzo ważna jest godzina 15:00 choć często w ulotkach podaje się 17:00, doświadczony dr wam to powie bo taki szczegół może zaważyć na całej kuracji. Nikt nie chce wracać do bezsennych nocy. Na ulotce to już wszystko. Trochę mało więc wytłumaczę chociaż co to cholini alfosceras – „związek choliny będący prekursorem fosfatydylocholiny i nośnikiem choliny w ośrodkowym układzie nerwowym. Związek jest stosowany w lecznictwie jako lek nootropowy, głównie w zaburzeniach pamięci i funkcji poznawczych w otępieniu starczym. Znajduje także w zasotsowanie w leczeniu zaburzeń pamięci i trudnościach z koncentracją uwagi u ludzi młodych (tylko jako lek pomocniczy). Obecnie lek dość rzadko stosowany…” [Wikipedia]. Szkoda bo kiedyś czytałam jak skutecznie zwalcza dysleksję. Jak znajdę artykuł to wam napiszę. Na koniec dodam, że celebrolysin i gliatilin w różnych konfiguracjach stosujemy do dziś. Czasem odstawiamy na pół roku, czasem na rok – o tym decyduje prowadzący. Teraz stał się wręcz konieczny bo oto nadszedł nieprzewidywalny w skutkach okres dojrzewania.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s