Reklamy
Reklamy

Jeszcze raz o lekach bo często pytacie.

Po wstępnych badaniach neurologicznych mojego syna i wykonaniu EEG głowy w fazie snu (bez wspomagaczy snu) neuropsychiatra zaleciła nam podawanie Cerebrolysin po niej był Gammalon a później Gliatilin. Pragnę nadmienić, że leki sprowadzane były z różnych państw i trzeba było zdobyć na nie zezwolenie od Ministra Zdrowia. Nasz neuropsychiatra jako jedyny w naszym regionie ma uprawnienia by takie pozwolenie zdobyć. Zezwolenie (chyba tak było w tytule), podpisane było przez Ewę Kopacz ówczesnego Ministra Zdrowia (tu wątek historyczny a za nim refleksja… co dalej w naszej medycynie) więc po wstępnych formalnościach rozpoczęliśmy leczenie.

Cerebrolysin (Cerebrolysinum)- Roztwór do wstrzykiwań i infuzji. Do podawania dożylnego lub domięśniowego. 1 ml wodnego roztworu zawiera 215,2 mg mieszaniny peptydów, otrzymanych z mózgu świni – cerebrolizyny. Substancje pomocnicze: wodorotlenek sodu i woda do wstrzykiwań. 1 ampułka zawiera 5 ml roztworu. Działa tak jak naturalne czynniki wspomagające wzrost komórek nerwowych. Stosowanie: wspomagająco w leczeniu zespołów organicznych, w tym otępiennych o łagodnym nasileniu. Dalej na ulotce producent umieszcza całą gamę skutków ubocznych w  podobnie jak przy antybiotykach i innych powszechnie stosowanych lekach. Sprawdzcie sobie sami. Producent – Austria. Nie wchodzę głębiej w te procedury bo tu chodzi nam głównie o skuteczność bo skutków ubocznych nigdy nie zaobserwowałam.

Skuteczność

Przed przyjmowaniem Cerebrolysin: tu dla ułatwienia posłużę się opinią pierwszych terapeutów:

Diagnoza: „Zaświadcza się, iż Piotr…, urodzony…itp. przebywa pod stałą opieką (2 razy w tygodniu 60 min.) opieką psychologiczną, pedagogiczną i logopedyczną…z powodu konieczności odbywania terapii w zakresie dużych defektów o charakterze legastenicznym, objawiających się brakiem koncentracji uwagi, trudnościami w nabyciu umiejętności szkolnych, oraz złą orientacją w czasie i przestrzeni. Nieprawidłowo funkcjonujący analizator wzrokowy, słuchowy i kinestetyczno – ruchowy uniemożliwia chłopcu uzyskanie harmonii wewnętrznej. Wada mowy (duży defekt w produkcji mowy) również wymaga stałej fachowej korekty przy dużym udziale rodziców…”

Po przyjmowaniu Cerebrolysin:

Po ok. 2- 3 miesiącach duża poprawa mowy, pionizacja języka, motoryka; szybsze , sprawniejsze pisanie, czytanie, zapamiętywanie a przede wszystkim zasypianie i przesypianie całej nocy. Gdy był wypoczęty – lepiej się koncentrował na lekcjach. Zmiany były dla mnie widoczne bo to ja ćwiczyłam z nim wszystko w domu…Wygraliśmy. Piotrek został w normalnej szkole.

Później był gammalon… ale o tym w kolejnym wpisie.


Reklamy
kingfisher.page

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: