Reklamy
Reklamy

Gniew

.

Gniew to gwałtowna reakcja na przykre wydarzenie lub myśl, która przypomina nam jakieś denerwujące/niesprawiedliwe/przykre zdarzenie. Gniew nierzadko wyraża się niezadowoleniem i agresją.

Gniew jest najbardziej niebezpieczną emocją, ponieważ możemy próbować wyrządzić krzywdę obiektowi naszemu gniewu.

Gniew komunikuje: „Zejdź mi z drogi!”.

Emocja gniewu pojawia się szybko. Nie możemy zapanować nad uczuciem gniewu – ale możemy zapanować nad naszą reakcją w przypadku pojawienia się gniewu. Często reakcją na gniew są „gniewne słowa”. Te słowa zwykle obrażają osoby, które nas zdenerwowały (wprowadziły w gniew); lub agresja co oznacza, że możemy w momencie wzburzenia kogoś uderzyć; odepchnąć; rzucić czymś w jego kierunku; wykrzykiwać wyzwiska na jego temat. Jednak możemy nauczyć się nie poddawać emocji gniewu, zmniejszyć jej wybuch jeśli w odpowiedniej chwili zdamy sobie sprawę, że gniew nadchodzi. Odsunąć ją na jakichś czas. Nie jest to proste – ale zawsze można nad sobą popracować. Popracować nad swoimi reakcjami.

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #premium #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #SylwiaBagińska #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy

Reklamy

Reklamy

Jedna odpowiedź do „Gniew – arkusz pracy dla ucznia ze spektrum autyzmu”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: