Gniew

Gniew to gwałtowna reakcja na przykre wydarzenie lub myśl, która przypomina nam jakieś denerwujące/niesprawiedliwe/przykre zdarzenie. Gniew nierzadko wyraża się niezadowoleniem i agresją.
Gniew jest najbardziej niebezpieczną emocją, ponieważ możemy próbować wyrządzić krzywdę obiektowi naszemu gniewu.
Gniew komunikuje: „Zejdź mi z drogi!”.
Emocja gniewu pojawia się szybko. Nie możemy zapanować nad uczuciem gniewu – ale możemy zapanować nad naszą reakcją w przypadku pojawienia się gniewu. Często reakcją na gniew są „gniewne słowa”. Te słowa zwykle obrażają osoby, które nas zdenerwowały (wprowadziły w gniew); lub agresja co oznacza, że możemy w momencie wzburzenia kogoś uderzyć; odepchnąć; rzucić czymś w jego kierunku; wykrzykiwać wyzwiska na jego temat. Jednak możemy nauczyć się nie poddawać emocji gniewu, zmniejszyć jej wybuch jeśli w odpowiedniej chwili zdamy sobie sprawę, że gniew nadchodzi. Odsunąć ją na jakichś czas. Nie jest to proste – ale zawsze można nad sobą popracować. Popracować nad swoimi reakcjami.
#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #premium #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #SylwiaBagińska #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm
















