Mój Zespół
Znam osoby dorosłe, które się martwią jeśli ktoś jest dręczony. Te osoby są w moim Zespole. Mój Zespół będzie ze mną współpracował, by zapewnić mi bezpieczeństwo i komfort w szkole i poza nią. Jestem ważnym członkiem Zespołu. Pracujemy razem. Mój Zespół pomoże mi z każdym problemem.
Poniżej znajduje się moje zdjęcie wraz z Zespołem. Członkowie mojego zespołu wpiszą w odpowiednich miejscach swoje imiona. Mogą się też podpisać. Na przykład.: Ja, wychowawczyni: Pani Kasia; Piotrek i asystent Tomek.




Zespół robi wiele, żeby moja szkoła była komfortowym i bezpiecznym miejscem dla wszystkich uczniów. Zespół zajmuje się badaniem i poznawaniem nowych sposobów reagowania na dręczenie. Nawet dorośli muszą się uczyć nowych umiejętności.
Dlaczego należy zgłaszać próby dręczenia?
Zgłaszanie jest sposobem dzięki któremu ludzie dowiadują się o ważnych zdarzeniach zachodzących w różnych miejscach. Często osoba dorosła nie jest obecna w trakcie próby dręczenia. Czasami jest obecna ale nie widzi próby dręczenia. Ja i mój Zespół sporządzimy plan mówiący o sposobie zgłaszania próby dręczenia. Plan będzie określał, co należy zgłosić, jak należy to zrobić i kto odbierze moje zgłoszenie.
Co należy zgłaszać?
Podobnie jak zawodowi reporterzy, uczniowie muszą się nauczyć w jaki sposób zgłaszać dorosłym informacje o dręczeniu.
Dobre zgłoszenie powinno zawierać następujące informacje:



- Wyrażanie emocji – arkusz pracy dla ucznia ze spektrum autyzmu
- Bieganie i inne umiejętności motoryczne – arkusz pracy dla ucznia ze spektrum autyzmu
- Rozpraszanie uwagi – arkusz pracy dla ucznia z autyzmem
- Akceptacja – arkusz pracy dla ucznia ze spektrum autyzmu
- Zaskoczenie – arkusz pracy dla ucznia ze spektrum autyzmu
- Strach – arkusz pracy dla ucznia ze spektrum autyzmu
- Onieśmielenie – arkusz pracy dla dziecka ze spektrum autyzmu
- Mówić dużo – arkusz pracy dla dziecka z autyzmem
- O co chodzi z tą całą komunikacją – arkusz pracy dla dziecka z autyzmem
- Protokół złości i zdenerwowania – arkusz pracy dla dziecka z autyzmem

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #premium #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #SylwiaBagińska #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm