Reklamy
Reklamy
Reklamy
634911084315998812

„Pewien gnębiciel wspomina, jak wspólnie z kolegą dręczył nieśmiałego, niskiego chłopca, kiedy nauczycielki nie było w sali. „Za pierwszym razem zakładaliśmy, że kiedy sprawa wyjdzie na jaw, pani Bradshaw nas ukarze. Tymczasem Gary nie przyznał się ani jej, ani nikomu innemu. Zdawałem sobie sprawę, że on nie należy do żadnej paczki i nigdy nie będzie się stawiał”. Świadomość tego niezwykle ucieszyła dwójkę gnębicieli, którzy od tego momentu wiedzieli, że mogą sobie pozwolić praktycznie na wszystko. 

Notorycznie dręczone dzieci rzadko mają przyjaciół, na których mogą polegać. Ich nieliczni znajomi też zazwyczaj należą do mało popularnych uczniów i nie są skorzy do przyjścia z pomocą. Gnębiciele wiedzą, które dziecko można bezkarnie zaczepiać, bo będzie musiało samodzielnie się bronić. W dziecięcej hierarchii taki uczeń znajduje się na samym dole.

FIZYCZNE CECHY OFIARY

Reklamy
Reklamy

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #premium #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #SylwiaBagińska #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy

Reklamy
Reklamy
Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: